V kině Světozor se budou bourat předsudky o duševních nemocech – filmový festival Na hlavu

Praha 20. dubna (ČTK) – V pražském kině Světozor dnes začíná nový festival Na hlavu, který má bourat předsudky o psychických nemocech. Projekce snímků doprovodí přednášky odborníků o duševním zdraví, workshopy a další doprovodný program. Akce, kterou pořádají pracovníci Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ), potrvá do neděle. Více informací najdou zájemci na webu www.festivalnahlavu.cz.

Například po slavném oscarovém filmu Amadeus Miloše Formana objasní psychiatr Cyril Höschl vztah mezi kreativním géniem a duševní nemocí. Diváci uvidí i film Pořád jsem to já o Alzheimerově nemoci s přednáškou Pavla Mohra či snímek o sexualitě Proti přírodě s přednáškou Kateřiny Klapilové a Renáty Androvičové. Filmový program ukončí film Trainspotting a následná diskuse o návykových látkách a závislostech.

WOLFI
Zdroj: NÚDZ (videopozvánku si otevřete kliknutím na obrázek)

Součástí festivalu bude také křest knihy od kolektivu autorů z NUDZ Mozek a jeho člověk, mysl a její nemoc, která přináší nejnovější poznatky z řady oblastí, například zpracování času v mozku, evoluční podklady lidské sexuality a partnerských preferencí, neurobiologie spánku a snů i z dalších oblastí.

 

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>