Informace z workshopu o duševním zdraví ve spolupráci s Trimbos institutem a pod záštitou EU Compass

5. 9. 2017 hostila Psychiatrická klinika Všeobecné fakultní nemocnice v Praze workshop s tematikou duševního zdraví, připravený ve spolupráci s nizozemským Trimbos institutem a pod záštitou organizace EU Compass.  Obsah byl samozřejmě zaměřený na aktuálně probíhající reformu psychiatrické péče v České republice.

Za Trimbos institut, který je zároveň spolupracujícím centrem WHO pro šíření dobré praxe v oblasti duševního zdraví, se zúčastnili Chris Nas a Ionela Petrea, dva odborníci na strategie v oblasti změn systému péče o duševní zdraví. Za českou stranu byli přítomni zástupci Ministerstva zdravotnictví, Psychiatrické společnosti ČLS JEP, Národního ústavu duševního zdraví a odborníci aktivně zapojení do projektů probíhajících v rámci Reformy psychiatrické péče.

Náplní workshopu bylo seznámení se s aktivitami EU Compass a Trimbos institutu a výměna zkušeností ohledně reformování systému péče o duševní zdraví v Nizozemsku a u nás. Seminář přinesl mnoho cenných informací a inspiraci pro další průběh implementace Strategie reformy psychiatrické péče a došlo k domluvě na konkrétních oblastech spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví a Trimbos institutem.

V příloze naleznete informace o organizaci EU Compass a také prezentaci o systému psychiatrické péče v Nizozemsku.

 

 

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>