Představení prvního Centra duševního zdraví v Jihomoravském kraji

Úvod Dnů pro duševní zdraví zahájili a zároveň oslavili v Jihomoravském kraji vynikající událostí, kterou vyvrcholilo mnoho let práce hned celé řady zapálených lidí. Paní Blanka Veškrnová, ředitelka společnosti Práh Jižní Morava spolu s přednostou psychiatrické kliniky FN Brno Tomášem Kašpárkem a pod záštitou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Marka Šlapala, představili první CENTRUM DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, coby nový prvek v systému péče o osoby s duševním onemocněním. Nenechte se zmást tím, že na fotkách uvidíte namísto nějakého pěkného domečku samé lidi. Ptáte se proč? Protože právě lidmi je tento nový prvek péče tvořen. Konkrétně jde o multidisciplinární tým, který provozuje krizovou, terénní, lůžkovou i ambulanční péči.

IMG_7189
Zdroj: Práh Jižní Morava

Na novorozené jihomoravské CDZ se přijeli podívat jak zástupci již existujících CDZ např. z Prahy 8 či z Přerova, tak i zájemci o zřízení takového prvku péče z Olomouce. Nechyběli samozřejmě ani zástupci ambulantních psychiatrů, zástupci z psychiatrické kliniky, psychiatrické nemocnice, psychiatrického oddělení vojenské nemocnice, zástupci poskytovatelů sociálních služeb, jako i rodičů, osob se zkušeností s duševním onemocněním nebo přátelé a podporovatelé společnosti Prah Jižní Morava.

Po úvodních slovech náměstka hejtmana JMK Marka Šlapala a ředitele FN Brno MUDr. Krause, byla představena historie spolupráce a předpoklady vzniku CDZ. Profesor Kašpárek pak ozřejmil CDZ z odborného hlediska a představil jeho organizační strukturu. Na závěr metodička terénních týmů Jana Wůdyová prezentovala funkci CDZ na konkrétních příkladech z praxe.

IMG_7228IMG_7244IMG_7253
Zdroj: Práh Jižní Morava

Další aktivity, které proběhnou na pod záštitou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. marka Šlapala v Brně, Blansku, Břeclavi, Hodoníně a Znojmě v rámci Dnů duševního zdraví, naleznete po kliknutí ZDE.

IMG_7206
Zdroj: Práh Jižní Morava

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>