Přečtěte si příklady deinstitucionalizace v evropských příkladech dobré praxe díky publikaci „Za zdmi“

Fokus Praha vydal díky podpoře MZ český překlad knihy Za zdmi, kterou redakčně sestavili Lorenzo Toresini a Roberto Mezzina z příspěvků mezinárodní konference v italském Meranu v roce 2004.

ZaZdm_promo-1

 

Kniha je ke stažení na www.fokus-praha.cz nebo ji lze získat v tištěné formě přímo ve Fokusu Praha. Předmluvu k českému vydání napsal Pavel Novák, ředitel Fokusu Praha.
Kniha je vydavatelským počinem Fokusu Praha v Edici Marco Cavallo. Příběh terstského koně Marca byl inspirací pro název této edice. V roce 1973 postavili pacienti psychiatrické nemocnice dnes už legendárního koně Marce Cavalla. Vyrobili ho ze dřeva a krepového papíru a vložili do něj svá přání. Společně pak nesli koně ulicemi města v čele procesí poskytovatelů služeb, pacientů, umělců i obyčejných lidí. A tak se Marco stal symbolem touhy po svobodě všech hospitalizovaných.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>