Rozhovor s autorem cyklu Život za zdí

Počátkem dubna jsem Vás informovali o projektu Jeronýma Janíčka, kterým je dokumentární cyklus Život za zdí.

Aktuálně poskytl rozhovor DVTV a my si myslíme, že by vám neměl uniknout… Rozhovor spustíte kliknutím na link pod obrázkem.

Janíček

Úzkost a deprese? Vnitřně umíráte, lékaři se vám vysmějí, hospitalizace mě zachránila, říká Janíček

17. 6. | Měl jsem strach ze smrti, bál jsem se, že ztratím kontrolu, svět se mi začal rozpadat, u panické ataky vnitřně umíráte, ale často to není vidět. Hospitalizaci jsem bral jako obrovskou prohru, říká Jeroným Janíček, moderátor Rádia 1 a autor dokumentárního cyklu Život za zdí, který slouží jako průvodce psychiatrickou péčí v Česku. Dodává, že při akutním strachu psychice neporučíte. Lidé s psychickou poruchou prý často nevyhledají lékařskou pomoc, bojí se o tom říct i své rodině. (Zdroj: aktuálně.cz/DVTV)

One Komentář

  • petr janda
    Posted 21.7.2018 at 08:40 | Permalink

    Trpím bipolární afektivní poruchou již od roku 1989.Je mi 72 let a v mladším věku jsem měl remise někdy až 2 roky,s přibývajícím věkem dochází k tomu,že remise trvají pouze několik týdnů.Nikdo kdo to neprožil,tak si ty muka neumí představit.Nejsem schopen vůbecžádné činnosti,pouze ležím,manželce sničím nepomohu,neudržuji ani základní pravidla hygieny s manželkou hovořím jen sporadicky.Neustále se objevují velice silně myšlenky na sebevraždu.Byl jsem asi 16x hospitalizován v nejrůznejších psychatrických
    zařízeních,ale bohu žel bez většího efektu.Navíc jsem spolykal snad tunu antidepresív,opakovaně jsem podstoupil elektrokonvusivní terapii a efekt prakicky 0.Měl jsem taky mánie a dokázal jsem utratit tisíce korun.Nebýt velké podpory rodiny,tak už bych pravděpodobně nežil.I když jsem si těžkými depresemi prošel. nespočet,tak nejsem schopen si z toho vzít poučení a je to vždy jako poprvé.Pomůže pouze čas.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>