Konference multioborové spolupráce v Brně: Kde jsme a kam směřujeme

Ministerstvo zdravotnictví uspořádalo ve dnech 30. a 31. října v Brně konferenci multioborové spolupráce. Jak efektivně zavést multidisciplinární týmy do praxe, jak funguje multioborová spolupráce v zahraničí
a v jaké fázi je implementace reformy psychiatrické péče v České republice. Témata, která diskutovali nejenom pozvaní vystupující, ale i účastníci. Konference se zúčastnili sociální pracovníci z neziskového sektoru a veřejné správy spolu se zdravotníky, zdravotními i psychiatrickými sestrami, zástupci z řad uživatelů péče, nechyběli ani zástupci a metodici center duševního zdraví a řada dalších profesí zapojených do implementace reformy.

Konferenci uvedl MUDr. Jan Pfeiffer přednáškou o reformě: Kde jsme a kam směřujeme. MUDr. Pfeiffer následně představil téma mezioborového přístupu a jak jej správně nastavit v praxi. Pan John Jenkins (UK), ředitel organizace Mental Health Collaborating Network, představil příklady dobré praxe z Anglie. Poslední příspěvek dne měla PaedDr. Blanka Veškrnová, ředitelka Práh jižní Morava.

Metodici projektu Podpora zavedení multidisciplinárního přístupu k duševně nemocným uspořádali interaktivní workshop, v rámci kterého si účastníci vyzkoušeli řešení modelových případů v rámci multidisciplinární spolupráci.

Další den uvedl konferenci doc. Martin Anders představením příkladů dobré praxe multidisciplinární spolupráce z VFN v Praze mezi akutním příjmovým oddělením a NNO Fokus. Na doc. Anderse plynule navázal výkonný ředitel charitativní organizace Penumbra Nigel Henderson s tématem zotavování pacientů v komunitě. V druhé části dne vystoupil také MUDr. Miroslav Pastucha z centra duševního zdraví v Praze.

doc. Martin Anders, foto: MZd

doc. Martin Anders, foto: MZd

Konference byla zakončená workshopem na téma multidisciplinární spolupráce a role jednotlivých profesí opět pod vedením metodiků projektu Podpora zavedení multidisciplinárního přístupu k duševně nemocným.

eu op

Další konference reformy péče o duševní zdraví se uskuteční v Praze 23.11. Registrovat na konference se lze zde.

 

 

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>