3. ročník filmového festivalu Na hlavu

480x300
Ve dnech 31.ledna až 3. února 2019 pořádal Národní ústav duševního zdraví a iniciativa NA ROVINU už 3. ročník filmového festivalu Na hlavu. I letos si festival kladl za cíl otevřít odborná témata úzce související s duševním zdravím, probíhající reformou péče o duševní zdraví či výzkumem mysli a mozku široké veřejnosti.

Prostřednictvím filmů doplněných přednáškami odborníků, semináři a dalším doprovodným programem festival přiblížil oblast psychologické a psychiatrické péče, stigmatizace a diskriminace lidí s duševním onemocněním, spánku, sexuality, umění, drog, virtuální reality a mnoha jiného. Letošní ročník nabídnul celkem 18 programů pro dospělých i mládež, několik výstav a kampaní na podporu duševního zdraví, k dispozici návštěvníkům bylo množství osvětových a edukačních materiálů organizací poskytujících sociálně-zdravotní služby lidem s duševním onemocněním.

Festival navštívilo více než 2 300 hostů a díky své návštěvnosti a atraktivitě se tak zařadil mezi přední akce propojující kulturně-společenská a odborná témata v oblasti duševního zdraví. Svou účastí návštěvníci přispěli na destigmatizační aktivity, jež pomáhají zlepšovat kvalitu života lidí s duševním onemocněním.

Reportáž TV Praha: https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha/9462/festival-na-hlavu-boura-predsudky

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>