Setkávání lidí se zkušeností v rámci ČR

fotka ze setkání

 

Psát o reformě péče o duševní zdraví na webu reformy by bylo asi nošením dříví do lesa.

Co ale asi nevíte je, že jedním z aktérů a doufám, že do budoucna jedním z hlavním aktérů reformy jsou a budou „uživatelé“. Toto slovo dávám do uvozovek, protože se mi úplně nelíbí, ale myslím, že na druhou stranu přesně vystihuje tuto skupinu lidí.

Uživatelé nebo lépe řečeno lidé obohaceni o zkušenost s duševním onemocněním do současné doby moc nepromlouvali a ani neměli šanci promlouvat do dění v oboru ať už v medicínské části a ani v části sociální.

To se ale nyní mění. V jednotlivých krajích ČR se setkávají skupiny uživatelů, které, doufám, začínají tvořit zárodek uživatelského hnutí. Cílem tohoto hnutí je být hybatelem reformy péče o duševní zdraví, poradním sborem při tvorbě politik, změny sítě atd.

Nechceme pouze kritizovat stávající stav, chceme být těmi, kteří budou konstruktivně přicházet s návrhy řešení problémů, které nás trápí. Toto je asi hlavní součást našich setkání. Pojmenovat a definovat hlavní problémy a přijít s návrhem na řešení. Připomínkujeme také dění v této oblasti.

Pojďte se stát součástí našich setkávání. Chceme spojit lidi se zkušeností. Chceme zapojit i ty, kteří nejsou sdruženi v žádných spolcích, ale mají také právo vyjádřit svůj názor.

Nebojte se, prřijďte se podívat. Informace o místech setkání naleznete v této facebookové skupině. Připravuji pro Vás i web, kde se dozvíte bližší informace.

Těším se na setkání s Vámi.

Zbyněk Roboch, specialista destigmatizace, NÚDZ a člen výboru spolku DIALOGOS, z.s.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>