POZVÁNKA NA KONFERENCI

Srdečné pozvání na konferenci s názvem Centra duševního zdraví – první zkušenosti z praxe, 10. 10. 2019.

Vážené kolegyně a kolegové,

sekce sociální psychiatrie je známá pořádáním konferencí v dvouletých intervalech. Letos jsme se rozhodli do tohoto cyklu přispět ještě jednou nepravidelnou akcí a uspořádat jednodenní pracovní seminář či pracovní den, který by se zaměřoval na konkrétní klinickou a sociální práci v Centrech duševního zdraví (CDZ). První CDZ již několik let funguje na Praze 8, v loňském roce se přidalo dalších pět center v souvislosti s evropským projektem a letos vzniká dalších několik center ve druhé vlně evropského projektu. Rychlý počáteční rozvoj CDZ klade nároky na organizaci nového typu služeb, a proto také dosavadní setkávání týmů CDZ se zabývala zejména nezbytnou organizační a metodicko-ideovou tématikou. Ohlasy z týmů však naznačují, že je zapotřebí poskytnout prostor pro diskusi praktických postupů v CDZ, čemuž má tento pracovní den napomoci. Zároveň to může být příležitost, jak výměnou zkušeností může vzniknout praktický metodický postup v různých obtížných situacích.

Tato akce je tedy určena zejména pro pracovníky všech profesí v  CDZ a v komunitních terénních týmech. Může však poskytnout cenné poznatky i pro další pracovníky v komunitních službách duševního zdraví.

Více informací zde: CDZ konference 10. 10. 2019

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>