PhDr. Ivan Duškov: V Česku je hodně sebevražd, přibývá invalidů. Má to obří dopady, společnost chudne.

Spotřeba antidepresiv u nás stoupla za čtvrtstoletí šestkrát, říká hlavní český koordinátor péče o duševně nemocné Ivan Duškov. Velkým problémem jsou dle něj v Česku sebevraždy, zejména u mladých lidí. Skokově také přibývá lidí, kteří pobírají kvůli duševním chorobám invalidní důchod. Kam se za deset let posunula reforma psychiatrie? Jak pacientům pomohou Centra duševního zdraví? A proč by se měla na školách zavést výuka, která by děti učila pečovat o své duševní zdraví?

Celý článek najdete ZDE.
zdroj: www.info.cz.

One Komentář

 • PaeddDr Pavla Kusendová
  Posted 12.11.2019 at 18:41 | Permalink

  Dobrý den,
  jsem přesvědčena, že témata sebeúcta, hodnota vlastního života, zdravé sebevědomí souvisí i se schopností uspět studijně, pacovně profesně, Myslím,že je důležité naučit děti pát druhému úspěch, štěstí, zdraví dobrou rodinu, ale i v neštěstí si vzájemně pomáhat.
  Určitě nikdo z nás není anděl, ale je možné na svých negativních rysech zapracovat a to mohou i děti studenti.Protože v někteých rodinách s různch důvodů vedle investic do hodnotové roviny majetku emocionality ubývá vytváří se jakési emocionální vakuum.
  Zdá se mi ,že je někdy třeba otázce přijetí i v odlišnosti a nenucení douniformované stádnosti věnovat více času. ž je možná třeba i upravit osnovy, a kde jse třeba stmelit společenství i v jeho odlišnosti, ve vzájemné akptaci ve své jinakosti bez despotické agerese. Jeví se mi ,že pokud se této práci věnuje čas v návaznosti od últéhoěku, ne-
  bude školních ani životních neúspěchů, protože se bude chápat, že tohle je jaksi téma pro nás pro všechny.Jsme propojeni úzkými vlákny pavušičin a tam kde je pouto potrháno,přichází emoocionální přáteství, pomoc, přijetí, takže tragédie nepřijde.
  Citová výchova spolu s výchovouuměleckou a trochuterapuetického přímíchání do vyučování vytváří z hodin radost, setkávání ,kde se na sebe učitelka učitel v zájemně těší. Věřím ,že bude ubývat těch, kteří z nevraživosti budou chtít tyto chvíle radosti a štěstí při vyučování svým kolegům a kolegyním zkazit a naopak místo toho budou vytvářet mosty mezi jednotlivými třídami, školami ,dospělým světem,viděným pohádkovýma očima kouzel a čar dětství,které zůstalo ukryté v nás jako poklad nejcennjé, šperk nedražší, zlato prožitého lidství, které ese nedá ukardnout jen druhým předávat dál.
  Na shledanou
  Pavla Kusendová

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>