Terapie na dálku (zdroj: aktualne.cz)

Jsem doma zavřený s lidmi, co vůbec neznám. Linky psychologické pomoci jsou vytížené.

Izolace často odhalí jádro našich vztahů a s ním také to, co v nich nefunguje. Zájem o psychologickou péči v Česku mnohonásobně vzrostl. Kromě vztahových problémů, které v nucené karanténě vyplouvají na povrch, lidé řeší také úzkosti z budoucnosti či zmatení z velkého množství informací. Terapie na dálku je však pouze nouzové řešení, domnívají se psychologové.

„Nárůst hovorů je velmi vysoký a linka se téměř netrhne, zatím to zvládáme, ale nárůst je opravdu prudký. Lidé, co volají, jsou často lidé staršího věku, jsou dezorientovaní z množství informací a potřebují nějak nasměrovat,“ uvedl Pavel Hanych, mluvčí organizace Diakonie, jež jednu z mnoha krizových linek bezplatně provozuje. Podobně je na tom s nárůstem volajících a typem dotazů třeba také linka pro seniory, kterou provozuje organizace Elpida.

Psychologická pomoc
Pokud se i vy ocitnete v situaci, kdy budete potřebovat odbornou pomoc, můžete se obrátit na následující instituce.
Seznam odborníků od Asociace klinických psychologů
Krizové linky Psychiatrické nemocnice Bohnice
Psychická pomoc pro děti, dospívající a jejich rodiče
Telefonická krizová linka Diakonie: 800 567 567
Krizová linka pro seniory organizace Elpida: 800 200 007
Pražská linka důvěry: 222 580 697
Modrá linka důvěry 608 902 410731 197 477

Co se týče vytíženosti, nejsou na tom lépe ani komerční psychologické poradny po telefonu. „Naše linky jsou oproti normálnímu stavu zcela přehlceny. Je to způsobeno tím, co se v současné chvíli děje. Pro lidi, co mají psychické onemocnění, je zvládání současné situace velice těžké, spousta z nich nemůže docházet na terapie. Také proto začínáme poskytovat naše služby pro bono,“ říká zakladatelka služby Psycholognatelefonu.cz Věra Schneider.

Celý článek najdete ZDE.
zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/psychologove-lide-se-boji-budoucnosti-nebo-v-krantene-zjisti/r~931179906ac311eab1110cc47ab5f122/

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>