Psychologové bijí na poplach: porostou případy domácího násilí

Málokdo je zvyklý být nonstop v uzavřeném prostoru se svým partnerem. Kvůli vládním nařízením se ale mnoho párů ocitlo v situaci domácí karantény. Pokud dvojice řešila problémy ještě před izolací, s největší pravděpodobností eskalovaly za zavřenými dveřmi. Psychologové tak bijí na poplach: je otázka času, kdy se s oběťmi domácího násilí „roztrhne pytel“.

„Kde jsou vztahy konfliktní, tak lze předpokládat, že mohou eskalovat. Když jsou lidé odříznutí od kontaktů, může narůstat averze a větší odpor. U nás v Česku je zaznamenaný menší nárůst domácího násilí, v zahraničí je to podle médií horší,“ řekl Novinkám vedoucí klinický psycholog VFN Praha Pavel Harsa s tím, že problémy ale mohou nastat i u harmonických vztahů. „Já osobně jsem zatím větší nárůst klientů nepocítil, ale nevylučuji, že se na nás začnou brzy obracet,“ míní lékař.

zdroj: www.novinky.cz. Celý článek najdete ZDE.

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn. Požadované položky jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>